Rusya'da Üniversite Eğitimi

Rusya'da Üniversite Eğitimi

Rusya'da Üniversite Eğitimi

RUSYA'DA DANIŞMANLIĞINI YAPTIĞIMIZ ÜNİVERSİTELER.

Kursk Devlet Üniversitesi
RUSÇA DİL KURSU : Kursk şehrinde bulunan Güneybatı Üniversitesi 6 aylık dil kursu düzenlemektedir. Hafta'da 15 saat eğitim verilir. Son basvuru tarihi 1 Ekim.
ÜCRETİ :1500 USD


KURSK ŞEHRİ : Rusya'nın güneybatısında yer alan şehir diğer şehirlere nazaran daha ılıman bir iklime sahip olup Ukrayna sınırındadır.  Hayat diğer şehirlere göre daha ucuzdur. Kiralar merkezde 125 USD – 250 USD arasında degişmektedir. Şehrin nüfusu ilçelerle birlikte 1 milyonu aşmaktadır.


Güneybatı Devlet Üniversitesi
Rusya'nın köklü eğitim kuruluşlarından olan Güneybatı Devlet Üniversitesi uzun yılların getirdiği deneyim ve değerli eğitmenleri ile sizlere Rusçayı ikinci bir anadil olarak kazandırmayı hedeflemektedir. Kursk, Moskova'nın 450 km güneyinde bulunmaktadır. Orta Rusya Dağları'nda yer almakta olan şehir Seim, Tuskar ve Kur nehirlerinin deltasında yer alır. Kursk şehri Rusya'nın en yeşil şehirlerinden birisidir. Bahçe şehri olarak da anılmaktadır. Aynı zamanda tiyatro gösterilerinin çok sık yapıldığı bir şehir olan Kursk'a birçok yıldız sanatçı gelmektedir. 500 bine yakın nüfusuyla Kursk, büyük bir endüstriyel ve kültürel merkez haline gelmiştir. Metal işçiliğinden, elektrik mühendisliğine, bilgisayar destekli sistemlerin üretimine kadar birçok endüstride yer alan bir şehirdir. 

Kursk aynı zamanda bir bilim merkezidir. Sayılı üniversitelerden birisi olan Güneybatı Devlet Üniversitesi 1964 yılında kurulmuş ve 2009 yılında günümüzdeki halini almıştır. Bugüne dek 20000 üzerinde bilim adamını yetiştirmiş olan kurumumuzda halen 10000 den fazla öğrenci öğrenim görmektedir. 
Üniversitemiz sportif faaliyetlerdeki başarılarıyla gurur duymaktadır. Dünya ve Avrupa Kupalarında madalyalar almış sporcular yetiştirmiş, Rus Milli Takımlarına katılan profesyonelleri çalıştırmış bir kurumdur. Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimiz çeşitli sportif faaliyetlerden yararlanma imkânına sahip olacaklardır. Birçok öğrencimiz için de kültürel faaliyetlere katılma şansı üniversitemizde bulunmaktadır. 

30'dan fazla ülkeden gelen öğrencilerimiz üniversitemizin bünyesinde toplanmaktadırlar. Üniversitemizde Rusça eğitimi en son sistemlerle ve en başarılı yöntemlerle verilmektedir. 
Kursiyerlerimiz Rus ve diğer yabancı öğrencilerin konakladığı yurtlarda konaklama imkânına sahip olacaklardır. Bu sayede ders saatleri dışında da sürekli olarak pratik yapma, arkadaş çevresi edinme konularında yarar göreceklerdir. 
Kursiyerlere dil eğitimi, profesyonel ve konusunda uzman bir kadro tarafından verilmektedir. Öğretmenlerin tamamı Rusça Dil Eğitimi üzerine kariyer eğitimi almıştır. Kursiyerlere dersliklerde ve laboratuvarda gelişmiş cihazlarla eğitim sağlanmaktadır. Kampusta bulunan spor kompleksi, disko, cafei restaurant, snack bar, Internet Cafe, kütüphane, çamaşırhane ve posta hizmetlerinden faydalanma. 

Üniversitemizin kursiyerlerimize sağladığı yurtlar üniversite kampusu içindedir. Kursiyerlerimiz Avrupa Standartlarına uygun tasarlanmış iki, üç veya dört kişilik modern olarak dizayn edilmiş odalarda konaklama imkanı. (Genç oda takımı, ders çalışma masası, elbise dolabı, yerler komple PVC, sınırsız Internet ve televizyon girişi, her üç oda için tuvalet, banyo ve her katta mutfak. Bütün odalarda kesintisiz doğalgazlı ısıtma sistemi, elektrik, su ve Doğalgaz kullanımı ücretsizdir. 
Rusya’da dil eğitimi almak son yıllarda en çok konuşulan eğitim seçeneklerinden biri haline gelmiştir. Özellikle Türkiye, Rusya ve diğer bölge ülkeleri arasında her geçen gün artan ticari ve turistik ilişkiler, Rusça öğrenmeyi oldukça önemli bir noktaya getirmiştir. Rusya’da dil eğitimi genellikle devlet üniversiteleri bünyesinde verilmektedir. 
Rusya’da dil eğitimi almanın maliyeti oldukça ekonomiktir. Buna günlük yaşam giderlerinin de çok düşük maliyetlerle karşılanabilir olması eklenine, Rusya’da dil eğitimi almak daha da cazip hale gelmektedir. 
Uni Touristik sizler için dil okullarının Rusya'da Türk öğrencileri, dış ticaret ve otel personelleri için başlattıkları kampanyaları düzenli olarak takip ediyor. Size en uygun fiyat ve koşullardaki dil okullarını, Uni Touristik sayfalarında güncellenmiş olarak bulacaksınız.