Belerus'da Dil Kursu

Belerus'da Dil Kursu

Belerus'da Dil Kursu

Minsk, Beyaz Rusya’nın (Belarusun) başkentidir ve en çok trusit çeken şehirlerin başında yer almaktadır. Bu turstik şehir 305,47 km2 alan içerisinde kurulmuştur. 2014 yılında yapılan nüfus sayımına göre yaklaşık nüfusu 1.926.000 kişidir.


Tarihi hakkında: 1990’lı yıllar süresince, Komünizmin ortadan kalkmasından sonra şehir değişmeye devam etmiştir. Yeni ve bağımsız Belarus’un başkenti olan Minsk, süratle büyük bir şehir niteliği kazandı. Kentte bir çok elçilik açıldı ve Sovyet idari binaları hükümet merkezleri haline geldi. 1990’ların başlarında ve ortalarında, Minsk’te ekonomik kriz başlamıştı ve birçok kalkınma projesi durdurulmak zorunda kaldı, yüksek işsizlik ortaya çıktı. 1990’ların sonundan itibaren, ulaştırma ve şehir altyapısında gelişmeler olmuştur ve konut inşaatı patlaması 2002 yılından beri sürmektedir. Minsk çevresinde de, konut geliştirme projeleri inşa edilmiştir. Metro hatları uzatılmış ve yol sistemi dahada iyi hale getirlmiştir. 2008 yılı Ocak ayında, kent hükümeti resmi web sitesinde bir çok proje açıkladı. Bunlar arasında bazı sokakların yeniden elden geçirilmesi ve ana caddeleri, otel inşaatı ve spor tesislerinden oluşan bir kompleks, potansiyel yabancı yatırımcıların desteği ile ve kentin eteklerinde modern bir su parkı inşaası ile yüzme havuzu, 2 otel, kule ve bir iş merkezi binası yapılacaktır. 8 Eylül 2015 tarihinde, Minsk şehrinin kuruluşundan itibaren 947. yılını kutladı. Minsk plaka kodu 7 dir.

Coğrafyası: Minsk, güneybatıdan (Nioman Nehri’nin üst sınırlarına kadar uzanan) kuzeydoğuya, yani kuzeybatı Beyaz Rusya’daki Lukomskaye Gölü’ne uzanan yuvarlak tepelerin yer aldığı Minsk Hills’in güneydoğu yamacında yer almaktadır. Deniz seviyesinin üstünde ortalama yükseklik 220 metredir. Minsk’in fiziksel coğrafyası, en yakın iki buzul çağında şeklini almıştır. Şehri kuzeybatıdan güneydoğuya doğru akan meşhur Svisloch nehri, son Buzul Çağı’nın sonunda eriyen buz tabakalarından oluşmuştur. Kentin sınırları içinde, Karadeniz havzasının bir parçası olan altı küçük nehir yer almaktadır.
Minsk, Belarus’un çoğuna özgü karışık ormanlar alanında yer almaktadır. Çam ormanı ve karışık ormanlar şehrin sınırını, özellikle kuzey ve doğu sınırlarını oluşturur. Şehrin ormanlarının bir kısmı milli parklar olarak korunmuştur.
Şehir başlangıçta savunma surları için izin verilen tepelerde yapılmıştır ve şehrin batı kısımları en engebeli bölgeleridir.

İklimi: Atlas okyanusunun nemli havasının güçlü etkisi ve Avrasya kırsalının kuru havası arasındaki konumu nedeniyle Minsk, sıcak nemli bir kara iklimine sahiptir. Hava durumu kararsız ve sıklıkla değişmektedir. Ocak ayında ortalama sıcaklık -4.5 ° C iken, Temmuz ayında ortalama sıcaklık 18.5 ° C. Sonbahar ve İlkbahar aylarında hava oldukça sislidir. Yıl boyunca, rüzgarlar batıda ve kuzeybatıda Atlantik’ten serin ve nemli havayı beraberinde getirir.

Minsk’te gezip görebileceğiniz bir çok tarihi yapı mevcuttur. Bu tarihi yapılardan ve şehir resimlerinden oluşan bir galeriyi sizlerle paylaşıyoruz. Buraları gezince, Minsk’in renkli ve büyülü görüntüsüne kapılmamanız elde değil.

BARANOVİÇİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ


3 Aylık Dil Kursu : 1250 USD

6 Aylık Dil Kursu : 1900 USD

9 Aylık Rusça Hazırlık Programı : 3000 USD